Wielka płyta na DVD

Chodzi oczywiście o Wielką płytę 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego, czyli Galę 35. PPA w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Płyta DVD z telewizyjną realizacją spektaklu dostępna będzie w sklepiku Capitolu i online już od 15 marca. 

To opowieść o Polakach, wariacja na temat tuwimowskich strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach: krzywe zwierciadło, podstawione nam w postaci zwykłego (na pozór) bloku mieszkalnego nr 104. W barwnym panopticum mieszkańców klatki C na równych prawach znajdzie się duch dziadka z Luftwaffe i lokalne dewotki, aktywiści społeczni i homofobi, Murzyn-rasista i kryptogeje. Jest oczywiście jeszcze – jak w każdym bloku – stróż. Anioł Stróż Depresyjny, który nie tyle strzeże mieszkańców, co umacnia ich w wierze, że życie jest gówno warte, nic nie ma sensu i nic im się nigdy nie uda.

Obsada, złożona z aktorów wrocławskich, warszawskich, krakowskich i łódzkich teatrów, liczy ponad trzydzieści osób – każda postać gra w tej wspólnocie ważną rolę, każda opowie o sobie (i o nas) coś niemiłego. Występują m.in. Wojciech Mecwaldowski, Magda Kumorek, Maja Kleszcz, Justyna Szafran, Tomasz Schimscheiner, Cezary Studniak.

Okrutną i śmieszną zarazem fabułę kontrapunktują przeboje polskiej i światowej popkultury w aranżacjach Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, od „Dumki na dwa serca” przez „Ogrzej mnie”, po „Niech żyje bal” i „Felicitę”.

Płyta DVD kosztuje 35 zł. 
Kup DVD