Tymon Tymański

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy, ul. Piłsudskiego 67
data: 25 marca 2020, godz. 22:00
bilety: 10 zł
po koncercie gra DJ Siwy

Z Tymonem jak z winem domowej roboty: im starszy, tym bardziej kopie. Tymon, jak wiadomo, do konwenansów nigdy nie przywiązywał wagi i jeśli gdzieś po drodze leżało polskie gówno, to w nie po prostu wdeptywał, a potem właził w buciorach do salonów.

„Paszkwile”, czyli album, z którego piosenki tworzą bazę koncertów Tymona w sezonie kulturalnym 2019/2020, to zakaźna mieszanka rocka, jazzu i elektroniki.

– Muzyczny styl to przeżytek – mówi artysta. Staram się grać wszystko, co mi się podoba i co mnie inspiruje, swobodnie żonglując stylistyką i brzmieniem, łącząc wyrafinowanie i piękno z zamierzoną brzydotą. Ten muzyczny kierunek nazywa się ZESPUTECH.

– Przez 27 lat nie przyszło mi do głowy, żeby agitować, pouczać i udzielać wykładów o tolerancji i wolności, o dewaluacji wartości narodowych i wzroście znaczenia wartości jednostkowych. (…) A jednak z różnych przyczyn Polacy nie odrobili tych ważnych lekcji światopoglądowych, które uwalniają umysł z mentalnej ciasnoty – mówi artysta, który kiedyś prowokował, bawił i współodczuwał z bliźnimi, a dziś, osobliwie i zauważalnie po 50. urodzinach, bez zmrużenia oka i litości dla wroga nawołuje do walki o Polskę, której wizję, delikatnie mówiąc, ma inną niż aktualne jej kierownictwo.

P.S. Z oficjalnej noty prasowej: „Tymon opowiada też o swoim doświadczeniu polskiej wolności po 1989 roku, zachęcając do postawienia na indywidualizm, tolerancję i otwartość.”

W produkcji płyty wziął udział stały kwartet Tymańskiego złożony z gitarzysty i współproducenta Marcina Gałązki, pianisty Michała Wandzilaka i perkusisty Tomasza Kopra. Dodatkowo skorzystano z talentów zaprzyjaźnionego bębniarza grupy Blinded Łukasza Kumańskiego oraz perkusisty Jacka Prościńskiego i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego.


produkcja PPA: Michał Litwiniec, Filip Surowiak

Font Resize
Ustawienia kolorów