Tsigunz Fanfara Avantura

Fot. archiwum zespołu

Jeśli polski zespół (niech was nie zmylą stylizowane na „bałkańskość” pseudonimy muzyków) jedzie na legendarny festiwal cygańskich orkiestr dętych w Guczy w Serbii i wraca do kraju z postanowieniem kontynuowania działalności to, wiedz, że coś się dzieje, wiedz, że to są twardzi zawodnicy.

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy
data: 23 marca, godz. 21:30
czas: ok. 1,5 godz. bez przerwy
bilety: 10 zł

po koncercie: DJ Dotyk Dźwiękiem

szef artystyczny klubu festiwalowego: Michał Litwiniec 

Tsigunz Fanfara Avantura to „ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki”, kolekcjonerzy niekontrolowanych przedęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu. Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, przy użyciu rąk, nóg i nowoczesnych instrumentów opracowanych w Japonii, wyprodukowanych w Chinach.

A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością.

Fot. BTW Photographers