Stanisław Linowski: Kocham cię

Recital laureata Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 39. PPA – premiera!

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień
data: 28 marca, godz. 18:00, 20:30
czas: ok. 1 godz. 30 min bez przerwy
bilety: 25 zł

scenariusz: Stanisław Linowski, Radosław Stępień, reżyseria: Radosław Stępień, scenografia: Jakub Łukasz Syrkowski
muzycy: Dawid Sulej Rudnicki, Grzegorz Bąk, Piotr Domagała, Michał Peiker, Irena Czubek-Davidson
śpiewa Stanisław Linowski

Stanisław Linowski: młodzieniec muzykalny i jak kameleon zmienny, obdarzony charyzmą, którą kochają zarówno rozkapryszeni koneserzy, jak i początkujący kolekcjonerzy wrażeń.

Swój koncert na PPA opatrzył dwoma mottami. Pierwsze to urywek  „Zniewolonego umysłu” Czesława Miłosza: Nie pragnąłem przecież więcej niż żyć tym, co samo chciało ze mnie się wydobyć. Czemuż było to tak bardzo trudne?

Drugie to fragment wiersza Andrzeja Bursy: Pewnie ty jesteś nic nie winien. Niewiniątko się znalazło… baranek psiakrew…  Od kogo się to wszystko zaczęło…?

Te słowa to ramy spektaklu, który wypełnią m.in. piosenki Lao Che („Mpakompabiempata”, „A chciałem o sobie”), Pogodno („Człowiek doskonały”), Grubsona („W imię czego”) i Eldo („Diabeł na oknie”).

– Zmierzymy się z wzorcowymi obrazami dorosłości i odpowiedzialności na ostatnim etapie przed wejściem w dorosłe i odpowiedzialne życie – deklaruje reżyser Radosław Stępień. – Czy dojrzałość i dorosłość to to samo? Z czego musimy zrezygnować, biorąc na siebie odpowiedzialność za „duże słowa”? Co dzięki tej odpowiedzialności zyskujemy? Być może w dorosłość w ogóle nie warto wchodzić? Czy mamy prawo do kierowania się emocjami, kiedy przychodzi czas na wejście w „wiek rozumu”?

Fot. Łukasz Giza / Przegląd Piosenki Aktorskiej