Ryszard Kaja IV

Po raz czwarty Przegląd Piosenki Aktorskiej współpracował z Ryszardem Kają — wybitnym grafikiem, malarzem i scenografem. Artysta przez wiele lat pracował jako scenograf w Teatrze Wielkim w Łodzi i w Poznaniu, Operze szczecińskiej, obecnie zajmuje się niemal wyłącznie tworzeniem plakatów, głównie teatralnych, lecz nie tylko – jest autorem słynnej serii plakatów POLSKA.

Tym razem festiwalowa oprawa graficzna zaroiła się od fantastycznych owadów. Wyimaginowane z precyzją szalonego entomologa, obsiadły obiekty festiwalowe, wyleciały też na ulice, ozdobiły pamiątkowe gadżety. Bystre oko dostrzeże także element ptasi — tukan przygląda się owadziej menażerii ze stoickim spokojem symbolu, który wkracza już w czterdziestoletnią dojrzałość.

Na Podwórku i foyer Teatru Muzycznego Capitol można zobaczyć wystawę oryginalnych prac artysty, lalki zainspirowane grafikami wykonane przez Dorotę Błażejowską na potrzeby animacji promującej Festiwal oraz aranżację przestrzenną autorstwa Agaty Bartos.

W sklepie teatralnym mamy też specjalną serię gadżetów festiwalowych z owadami autorstwa Ryszarda Kai. Zapraszamy do oglądania i kupowania.

Kup gadżety festiwalowe online

Foto: M. Poloch ©PPA

Font Resize
Ustawienia kolorów