„…rewolucyjna!” i „Budorigum…” na vimeo

Nim nie odbędzie się Gala 41.PPA, a miała to być „Wiązanka pieśni miłosnych” w reżyserii Jana Klaty, proponujemy do obejrzenia owiane – nie bez powodu – legendą, a wręcz otoczone kultem, dwa Koncerty Galowe.

„…rewolucyjna!” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz miała premierę podczas 31. PPA. Na poruszającą opowieść o wolności jednostki składają się pieśni: religijne, undergroundowe, rewolucyjne, spod sztandarów i z procesji. Na scenie m.in. Marta Stebnicka, Dorota Pomykała, Ewa Ziętek, Tomasz Kot, Wojciech Mecwaldowski, Konrad Imiela, Cezary Studniak.

Budorigum, fot. Łukasz Giza / Przeglad Piosenki Aktorskiej
Budorigum, fot. Łukasz Giza / Przeglad Piosenki Aktorskiej

„Budorigum, czyli amerykańscy naukowcy o polskim Wrocławiu” to wyjątkowa Gala, która nie zamykała 37. PPA, ale go otwierała. Przygotowana przez Formację Chłopięcą Legitymacje, czyli Sambora Dudzińskiego, Konrada Imielę i Cezarego Studniaka, nie oszczędziła widzom łez… ze śmiechu. Absurd gonił absurd, historia Wrocławia nigdy nie była równie porywająca. Obok Bolesława Śmiałego, Rafała Wojaczka, Gandalfa, prof. Jana Miodka pojawił się na scenie Jaś Pawie Oczko, a nawet Marit Bjoergen.

Obydwa koncerty można będzie oglądać przez tydzień: „…rewolucyjną” od czwartku 26 marca do 2 kwietnia, a „Budorigum…” od soboty 28 marca do 4 kwietnia. Życzymy wielu wzruszeń!


…rewolucyjna!, fot. Maciej Kulczyński / PPA

Font Resize
Ustawienia kolorów