Pussy Riot: Riot Days

miejsce: Piekarnia – Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-70
data: 22 marca 2020, godz. 19:00
czas: 65 min bez przerwy
bilety: 40 zł
koncert z napisami w języku polskim
spektakl dla widzów 16+

występują: Masha Alekhina – głos, Kot – głos, bębny, elektronika, Kiryl Masheka – głos, bębny, Oleg Larionov – trąbka, bębny, Vasily Bogatov – VJ, producent: Alexander Cheparukhin
produkcja PPA: Natalia Szlachtowicz


Prowokują, sieją obrazę boską i wzywają do buntu przeciwko tyranii. Jedno z haseł, pod którymi występują, brzmi: „Anyone can be Pussy Riot”. W wolnym tłumaczeniu: „Każdy może rozrabiać”. 

Nienawidzą ich (z wzajemnością) prezydent, premier i cały aparat przemocy Federacji Rosyjskiej, wyklina je Cerkiew i lekceważą tzw. zwykli obywatele kraju, w którym dysydenci zawsze ryzykowali więcej niż gdzie indziej, a na niepokornych artystów zwykło się patrzeć z politowaniem oraz – jednak! – z odrobiną podziwu.

Nie do końca wiadomo, kto wejdzie na scenę, czego będziemy świadkami (koncert punk rockowy? obrazoburczy performance? zlot czarownic z ruchu pro choice?) i w którą stronę wspólnie uniesiemy pięści. Pussy Riot są głośne w formie, zdecydowane w poglądach i wyraziste w treści, a swoją działalność publiczną w ojczyźnie i za jej granicami traktują z powagą, którą doceniają czynownicy Władimira Putina, regularnie umieszczając liderki kolektywu w aresztach, więzieniach i koloniach karnych.

A zatem: każdy może rozrabiać. To będzie demonstracja, na której trzeba być i dać z siebie wszystko. A przynajmniej: zedrzeć gardło.

Odwiedź Pussy Riot na FB


Fot. Denis Sinyakov

Font Resize
Ustawienia kolorów