Oprawa jubileuszu 40-lecia PPA

Czterdziesty Przegląd Piosenki Aktorskiej rusza w piątek 22 marca, potrwa dziesięć dni. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy bezpłatne atrakcje w przestrzeni miejskiej dla miłośników piosenki aktorskiej.

Wędrująca po mieście orkiestra z przebojami PPA, minirecitale gwiazd i spotkania z artystami w radiowym studio na Podwórku Capitolu, portrety artystów Przeglądu na Świdnickiej, archiwalia i multimedia, wreszcie 40 nowych drzew dla Wrocławia – to oprawa jubileuszu czterdziestolecia PPA.

Na Podwórku Capitolu codziennie przez wszystkie dni Przeglądu gościć będziemy laureatki i laureatów, reżyserów i kompozytorów związanych z PPA. Studio festiwalowe poprowadzą ulubieni przez wrocławian radiowcy: oraz legendarny konferansjer Przeglądu Bogusław Sobczuk. Będą anegdoty, wspomnienia, śmiech i wzruszenie, będą piosenki śpiewane na żywo, a każde spotkanie retransmitować będzie następnego poranka Radio Wrocław, Radio RAM i Radio Wrocław Kultura. Wstęp jest wolny!

 Trwa radiowy plebiscyt słuchaczy na przebój 40-lecia PPA –40 najlepszych piosenek gatunku usłyszeć można w Radio RAM. Głosujący mogą wygrać zaproszenie na Koncert Galowy „Koniec” w reż. Wojciecha Kościelniaka.

Piosenki 40-lecia PPA grać będzie także wędrowna orkiestra, którą można będzie spotkać codziennie w południe przy pomniku Fredry na Starym Mieście i na 45 minut przed każdym przeglądowym koncertem.

 Tytuły tych utworów będzie też nosić 40 drzewek, które wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej posadzimy w okolicach Starego Miasta. Nasadzenia rozpoczną się w już w tym tygodniu, a na uroczyste sadzenie z szefami PPA i śpiewami studentek Studium Musicalowego Capitol zapraszamy w piątek 22 marca o godzinie 12 na skwer-zieleniec na rogu ulic Bogusławskiego i Stawowej (przy nasypie).

40 zdjęć artystów związanych z PPA, czyli 40 Przykładów Portretu Artystycznego, można oglądać do końca festiwalu (czyli do 31 marca) na ulicy Świdnickiej. To fotografie Łukasza Gawrońskiego, robione od kilku lat za kulisami przeglądowych koncertów przy pomocy telefony komórkowego.

W Teatrze Muzycznym Capitol, w Foyer za Witrażem i na Podwórku, można posłuchać i popatrzeć na „Echo” – taki tytuł nosi instalacja IP Group, złożona ze zmultiplikowanych fragmentów wspomnień, muzyki, zdjęć i innych archiwalnych materiałów Przeglądu Piosenki Aktorskiej.