Odpoczno

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy, ul. Piłsudskiego 67
data: 24 marca 2020, godz. 22:00
bilety: 10 zł
po koncercie gra DJ Endless

„W tym szaleństwie jest metoda” (JazzPress)
„Przykład totalnej fuzji” (Polityka)
„Podsumowanie rewolucji w polskim folku” (Gazeta Wyborcza)

Nazwa zespołu, w oczywisty sposób odnosząca się do miejsca poczęcia jego repertuaru, ma w sobie dużo przekory: przy tej hałaśliwej, punk rockowej z ducha i galopującej na ludowe trzy czwarte muzyce, nie da się usiedzieć, ani tym bardziej… odpocząć.

Odpoczno tworzą artyści wywodzący się z różnych muzycznych światów: od folku, przez jazz i free improvisation po rockową alternatywę i elektroniczną muzykę klubową. Połączyła ich fascynacja muzyką z okolic Opoczna, w XVI wieku miasta królewskiego w Koronie Królestwa Polskiego, obecnie siedziby gminy miejsko-wiejskiej w woj. łódzkim, położonego nad rzeką Drzewiczką na krańcu Wyżyny Przedborskiej. Cel spotkania był jasno określony: stworzyć syntezę tradycji z dźwiękami świata współczesnego.

Na skrzypcach gra Marcin Lorenc, uczeń łęczyckiego mistrza oberków Tadeusza Kubiaka; Joanna Gancarczyk stylowo śpiewa i obsługuje archaiczną basetlę; Piotr Gwadera z zespołu L.Stadt z finezją wykorzystuje dżaz, czyli prymitywny zestaw perkusyjny złożony jedynie z werbla, talerza i basowego bębna (centrali), a Marek Kądziela ogrywa na gitarze elektrycznej ludowe tematy (których podobno jako dziecko nie cierpiał) i wyciska ze wzmacniacza więcej niż dała fabryka.

Zobacz fanapage Odpoczna na FB


produkcja PPA: Michał Litwiniec, Filip Surowiak

Font Resize
Ustawienia kolorów