Nieistnienia

Miejsce: Wrocławski Teatr Współczesny, Scena na Strychu
Data: 16 marca 18:00, 21:00
Czas: ok. 50 minut bez przerwy
Bilety wyprzedane

Scenariusz, muzyka, wykonanie: Bartosz Szpak i zespół muzyków, kierownictwo produkcji, współpraca reżyserska: Adam Chyliński
W identyfikacji wykorzystano obrazy autorstwa Karoliny Orzełek.

Opowieść o relacji człowieka z samotnością, o wstydzie zamykającym drogę do tworzenia trwałych więzi z otoczeniem. Nośnikiem treści są tutaj nie tylko słowa, ale przede wszystkim napisana od podstaw muzyka, która ma stanowić impresyjny, wrażeniowy zapis ludzkiego doświadczenia. Rzecz dzieje się nocą w wielkim mieście, molochu bez nazwy. Bohater przemieszcza się przez serię zaułków, opustoszałych ulic, przenosi na muzykę zmysłowe doznania i strzępy rozmów z napotkanymi ludźmi. W tym wszystkim się przegląda i poprzez to wszystko próbuje poznać siebie, zweryfikować swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego znalazł się właśnie w tym miejscu swojego życia.

szpak/chyliński stories
Twórczy zespół scenariuszowy zajmujący się rozwijaniem oryginalnych, nietuzinkowych historii, opowiadanych poprzez słowo, obraz i dźwięk.
Tworzymy historie. Proste i z rozmachem. Współczesne i nie. Krótkie i długie. Wszystkie porywające, oryginalne i trzymające w napięciu do ostatniej strony. Emocjonujące, nieszablonowe i ważne. Nasze opowieści są konstruowane dla Was. Za każdym razem chcemy porwać Was w podróż. Pokazać nowe światy i postaci. Uruchomić wszystkie zmysły. Staramy się mówić o tym, co trudne do uchwycenia. O poszukiwaniu tożsamości, o tajemnicach podświadomości, o ludzkiej niepewności i niedoskonałości, o zetknięciu człowieka z nieznanym.
Tworzymy dla filmu, telewizji, produkcji audio, teatru.
www.scstories.comFot. Marek Zimakiewicz, Bartosz Szpak, Ewelina Konior-Słowińska

Fot. T. Walkow © PPA