Mamy skwer Wojciecha Młynarskiego!

W sobotę 24 marca o godz. 15 przed Teatrem Muzycznym Capitol odbyła się uroczystość odsłonięcia tabliczki z imieniem nowego patrona skweru.

– Wojciech Młynarski, poeta piosenki, autor tekstów i librett, tłumacz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk i artysta kabaretowy, pomagał pokoleniom interpretować rzeczywistość, uczył i przypominał nam siłę i znaczenie słowa – powiedział Paweł Krupski, główny producent Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wspominał Mistrza i mówił o tym, jak ważne są dziś jego słowa dla młodzieży.

Konrad Imiela, dyrektor Capitolu, powiedział o trzech marzeniach: żeby skwer nigdy nie zmienił nazwy, żeby adres teatru brzmiał “skwer Wojciecha Młynarskiego 1”, i żeby na ławeczkach siadali tu zakochani.

Tablicę odsłonili Rafał Dutkiewicz i Jan Emil Młynarski, syn Wojciecha. Mówił on o związkach ojca i rodziny Młynarskich z Wrocławiem, o tym, że Wrocław jako pierwszy nadał imię Wojciecha Młynarskiego w przestrzeni publicznej, i o nadziei na to, że odwiedzający ten skwer będą przypominać sobie frazy z utworów Mistrza.

Studentki Studium Musicalowego Capitol: Anna Mazurek, Aleksandra Szurgot, Katarzyna Miednik, Julia Stalończyk, Malwina Kulisiewicz, Karolina Moc i Barbara Gołębiowska zaśpiewały fragmenty piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego (Tak bym chciała kochać już, Balladę o strachu na wróble, Po co babcię denerwować, Jeszcze w zielone gramy, Balladę o chirurgii plastycznej, Moje serce to jest muzyk). Akompaniował im Piotr Dziubek.