Przegląd Piosenki Aktorskiej

Mamadou & Sama Yon

Można próbować opisać te muzykę, posługując się słowami-wytrychami („afrobeat”, „reggae”, „world music”), a i tak sprawa sprowadza się do jednego: to buja.

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy
data: 28 marca, godz. 22:00
czas: ok. 1,5 godz. bez przerwy
bilety: 10 zł

po koncercie: DJ Siwy

szef artystyczny klubu festiwalowego: Michał Litwiniec

Buja jak cholera. Muzyka, która od słuchacza wymaga tylko tego, żeby chciał się przy niej bawić. Można tańczyć, można śpiewać, można wszystko.

Tę artystyczną spółdzielnię założyli Mamadou Diouf, charyzmatyczny senegalski wokalista od lat zadomowiony w Polsce, najbarwniejszy ptak nadwiślańskiego show-biznesu, oraz saksofonista Grzegorz Rytka (m. in. DAAB, Szwagierkolaska, T.Love, Sydney Polak). Jako że znają wszystkich w branży, a wszyscy w branży znają ich, udało im się skrzyknąć kolektyw multikulturowy, profesjonalny i wydajny, jeśli chodzi o produkcje koncertowe oraz nagraniowe – w kwietniu 2016 zespół wydał płytę „Umbada”, umieszczoną na prestiżowej liście World Music Charts Europe wśród najlepszych albumów tego nurtu w roku 2016 w Europie.

Mamadou Diouf zaśpiewał na niej głównie w swoim ojczystym języku wolof, opowiadając o tęsknocie za krajem, miłości, tradycji, szacunku do drugiego człowieka i poszukiwaniu oświecenia. Teledyski zrealizowane do kilku piosenek pochodzących z tej płyty to małe arcydzieła sztuki płynącej z czystego serca.

Zaś co do koncertów – dobra energia emanuje podczas nich z każdego centymetra kwadratowego sceny.

Fot. archiwum zespołu