Magda Umer i Mumio: Przybora na 102

Czym dla fanów futbolu mecz Barcelony z Realem, tym dla miłośników teatru, w którym się śpiewa, trójstronne spotkanie Jeremiego Przybory z Magdą Umer i Mumio.

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena
data: 27 marca, godz. 20:00
czas: 2 godziny bez przerwy
bilety: 60, 80, 90 zł
dym!

scenariusz i reżyseria: Magda Umer i Mumio, aktorzy: Magda Umer, Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, muzycy: Wojciech Borkowski, Tomasz Drozdek (Mumio), Maciej Szczyciński

produkcja PPA: Natalia Szlachtowicz

Usłyszymy najbardziej znane ze znanych piosenki Kabaretu Starszych Panów (m.in. „Kaziu, zakochaj się”, „Szuja”, „Odrobina mężczyzny na co dzień”, „Na całej połaci śnieg”, „Już czas na sen”, „Rodzina” i inne), zaśpiewane przez Ciotkę Mizerię i skomentowane improwizacjami słowno-mimiczno-muzycznymi przez najbardziej surrealistyczny z polskich teatrów.

Dlaczego Magda Umer? Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej – skupienie graniczące niemal z hipnozą. Ona nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą (Agnieszka Osiecka).

Dlaczego Mumio? Zachwyciło mnie całkowitą oryginalnością. Tam wszystko jest nowe, „odsiebne”, znakomite (Jeremi Przybora).

A dlaczego Jeremi Przybora? Bo Przybora – jak piosenka – jest dobry na wszystko, nie wspominając o tym, że akurat były jego urodziny. Spektakl „Przybora na 102” powstał w warszawskim Och-Teatrze rok temu, z okazji wspomnianej w tytule i okazał się, co było do przewidzenia, sukcesem pod każdym względem.

Magda i Mumio są z tych tekstów – zrecenzował Artur Andrus. – Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś inny ich urodził, to wymyślił ich Jeremi Przybora.

www.mumio.art.pl
www.facebook.com/mumio.art
www.magdaumer.pl
www.facebook.com/magdaumer

Fot. materiały zespołu

 

Fot. Tomasz Walków