Przegląd Piosenki Aktorskiej #40PPA

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki: II etap

BILETY

miejsce: Impart, Duża Scena
data: 22 marca, 17:00
czas: ok. 4,5 godz.
bilety: 40, 50 zł

prowadzenie: Konrad Imiela i Justyna Szafran
scenografia: Mateusz Stępniak
produkcja PPA: Agnieszka Kozak

Nazwiska wykonawców, których zobaczymy na scenie Impartu 22 marca, poznamy po pierwszych przesłuchaniach, pod koniec lutego.

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki składa się z trzech etapów. W dwóch pierwszych etapach wykonawców ocenia Rada Artystyczna PPA, w Finale – Jury w składzie: Maja Kleczewska, Magda Umer, Łukasz Maciejewski, Jan Młynarski, Bogusław Sobczuk.

  • I etap – przesłuchania – 17 i 18 lutego 2019 – Wrocław, Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol (bez udziału publiczności)
  • II etap – występ na PPA – 22 marca 2019
  • III etap – Finał – 29 marca 2019

Nagrody w Konkursie to 3 tysiące zł dla każdego uczestnika zakwalifikowanego do Finału oraz Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy zł, przyznawane przez Jury, statuetka Tukana Dziennikarzy i statuetka Tukana Publiczności przyznawane przez przedstawicieli mediów i publiczność na Koncercie Finałowym. Jury decyduje także, komu przypadnie nagroda Stowarzyszenia ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki – 10 tysięcy zł.
Niemiecko-Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonica przyznaje nagrodę w wysokości 3 tysięcy zł wraz z zaproszeniem do udziału w Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii. Jest też nagroda Radia RAM: koncert RAM Session, zorganizowany przez Radio RAM we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w internecie.

Żałoba narodowa