Przegląd Piosenki Aktorskiej

Koncert Finałowy

Spektakl muzyczny „Out of the System” inspirowany jest filmem science-fiction „THX 1138” w reżyserii George’a Lucasa z 1971 roku.

BILETY
Część I: finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
Część II: Out of the System, czyli Wielki Brat słucha

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena
data: 29 marca, godz. 16:00 i 20:00
czas: ok. 3 godz. z jedną przerwą
bilety: 90, 120, 150 zł zł

część I: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska, aranżacje: Dawid Majewski

Kogo zobaczymy w Finale tegorocznego konkursu, okaże się 22 marca późnym wieczorem. Tego dnia, po II etapie konkursowych przesłuchań w Imparcie, rada artystyczna PPA wybierze finalistów. Podczas Koncertu Finałowego oceniać ich już będzie Jury w składzie: Maja Kleczewska, Magda Umer, Łukasz Maciejewski, Jan Młynarski, Bogusław Sobczuk.

część II: Out of the System, czyli Wielki Brat słucha

scenariusz: Michał Kmiecik, Marcin Liber, reżyseria: Marcin Liber, scenografia, kostiumy, wizualizacje: Mirek Kaczmarek, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Adam Lepka, tłumaczenia: Michał Kmiecik

To dystopijna wizja ludzkości jako wielkiej korporacji, pracującej na rzecz wszechwładnego państwa, któremu przewodzi orwellowski Wielki Brat.

Piosenki z drugiej połowy XX i początku XXI wieku – czy są odpowiednie dla domykającego się systemu, czy też nie ma dla nich miejsca, ze względu na ich formę, treść, wreszcie osoby wykonawców, ich życiowe wybory i postawy? Tę „sesję cenzorską”, której świadkami będą widzowie, poprowadzi niewidzialny Wielki Brat. Aktorzy wcielą się w pracowników – więźniów? – dystopijnej administracji, którzy być może po raz ostatni wykonają ściśle wyselekcjonowane przez Wielkiego Brata i jego aparat utwory.

Twórcy zapowiadają opowieść o oporze i jego strategiach. O muzyce, która towarzyszy walce, rewolucji i zmianie. Chcą przyjrzeć się indywidualnym strategiom oporu wobec systemów politycznych, społecznych norm, walkom z przemysłem muzycznym, który tworzy gwiazdy i zrzuca je z piedestału, wywrotowym strategiom artystycznym, kwestionującym to, czym jest muzyka rozrywkowa i warunki, w jakich funkcjonuje.

– Będziemy słuchać piosenek, które musiały zniknąć, by system się domknął. Będziemy słuchać piosenek, które będą musiały zniknąć, by system pozostał zamknięty – zapowiadają.

Piosenki będą śpiewane po polsku i po angielsku, z wyświetlanymi tłumaczeniami. Będą również tłumaczone na język migowy.

Usłyszymy między innymi:  God John Lennon & The Plastic Ono Band, War Sinead O’Connor, Dying Courtney Love, Jestem Bogiem Paktofoniki, The Robots Kraftwerku, Mamo, mój komputer jest zepsuty Cool Kids Of Death, Urodziłem się 20 lat po wojnie Dezertera, Radioaktywny blok / Przestań śnić / Centrala / F.U.C.K Brygady Kryzys.

Żałoba narodowa