Koncert Finałowy

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 27 marca 2020, godz. 16:00 i 20:00
czas: ok. 3 godz. z jedną przerwą
bilety: 160, 130, 100 zł
Część I: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
Część II: Ralph Kaminski: Kora
Koncert o godz. 16:00
-Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
-przerwa
-Ralph Kaminski: Kora
Koncert o godz. 20:00
-Ralph Kaminski: Kora
-przerwa
-Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
-wręczenie nagród

Część I: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

reżyseria: Paweł Palcat, kierownictwo muzyczne: Dawid Majewski, scenografia: Mirek Kaczmarek, reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk

Finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki poznamy po zakończeniu II etapu eliminacji, czyli późnym wieczorem 21 marca.

Konkurs składa się z trzech etapów. W dwóch pierwszych etapach wykonawców ocenia Rada Artystyczna PPA, w której skład wchodzą: Maja Kleszcz, Kinga Preis, Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk. W III etapie, czyli w Finale, występy oceniać będzie Jury w składzie: Anna Gacek – dziennikarka muzyczna, Magdalena Popławska – aktorka, Justyna Szafran – aktorka,  Marcin Liber – reżyser i Jacek „Budyń” Szymkiewicz – muzyk.

Nagrody w Konkursie

To 3 tysiące złotych dla każdego uczestnika Konkursu zakwalifikowanego do Finału, a dla zwycięzców:

  • Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych
  • statuetka Tukana Dziennikarzy
  • statuetka Tukana Publiczności
  • nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych
  • nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w 28. edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii
  • nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering)
  • nagroda Radia RAM – koncert RAM Session zorganizowany we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w Internecie

Część II: Ralph Kaminski: Kora

scenariusz i reżyseria: Ralph Kaminski
występują: Ralph Kaminski – wokal, Bartłomiej Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Paweł Izdebski – gitary, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Wiktoria Jakubowska – perkusja, flet, wokale

Premiera koncertu-spektaklu muzycznego opartego na piosenkach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski opowie na nowo historie zawarte w tych utworach. Artysta zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Talentów dostał z tuzin, jeśli nie więcej. Jest zjawiskowym, emocjonalnie i technicznie bezbłędnym śpiewakiem (bo przecież nie „piosenkarzem”), poetą (bo przecież nie „autorem tekstów”), pianistą, skrzypkiem, kompozytorem, aranżerem i producentem (bo przecież nie „songwriterem-z-gitarą”), aktorem, scenarzystą, reżyserem, stylistą, a nawet – o co niektórzy go podejrzewają – fryzjerem.

Rok po spektakularnym zwycięstwie w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki artysta stoi w rzędzie legend PPA. Raz, że jest rekordzistą, gdy idzie o liczbę startów (ubiegłoroczny triumf był zwieńczeniem podejścia nr 4); dwa, że kiedy już wygrał – wygrał, by tak rzec, w stylu bezlitośnie miażdżącym konkurentów, po czym natychmiast przystąpił do pracy nad nowym programem-albumem. Nie jako debiutant , bynajmniej, a do tego bez cienia aluzji do wrocławskiego sukcesu.

Tym razem o sobie opowie nam cudzymi słowami.

– Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze – mówi. – Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie. Album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę.

A więc jednak: powrót do dzieciństwa jest wieczny.


Fot. Dawid Grzelak

produkcja PPA: Agnieszka Kozak

Font Resize
Ustawienia kolorów