Koncert Finałowy

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 15 października 2020, godz. 16:00 i 20:00
czas: ok. 3 godz. z jedną przerwą
Część I: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
Część II: Ralph Kaminski: Kora
Koncert o godz. 16:00
-Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
-przerwa
-Ralph Kaminski: Kora
Koncert o godz. 20:00
-Ralph Kaminski: Kora
-przerwa
-Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
-wręczenie nagród

Część I: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

reżyseria: Paweł Palcat, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Dawid Majewski, scenografia: Mirek Kaczmarek, reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
muzycy: Mateusz Witkowski (instr. klawiszowe), Hubert Radoszko (gitary), Żenia Betliński (kontrabas, gitara basowa), Łukasz Sobolak (perkusja)

Finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki poznamy po zakończeniu II etapu eliminacji, czyli późnym wieczorem 12 października 2020.

Konkurs składa się z trzech etapów. W dwóch pierwszych etapach wykonawców ocenia Rada Artystyczna PPA, w której skład wchodzą: Maja Kleszcz, Kinga Preis, Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk. W III etapie, czyli w Finale, występy oceniać będzie Jury w składzie: Anna Gacek – dziennikarka muzyczna, Aleksandra Popławska – aktorka i reżyserka, Justyna Szafran – aktorka,  Marcin Liber – reżyser i Jacek „Budyń” Szymkiewicz – muzyk.

Nagrody w Konkursie

To 3 tysiące złotych dla każdego uczestnika Konkursu zakwalifikowanego do Finału, a dla zwycięzców:

  • Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych
  • statuetka Tukana Dziennikarzy
  • statuetka Tukana Publiczności
  • nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych
  • nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w 28. edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii
  • nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering)

Część II: Ralph Kaminski: Kora

scenariusz i reżyseria: Ralph Kaminski
występują: Ralph Kaminski – wokal, Bartłomiej Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Paweł Izdebski – gitary, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Wiktoria Jakubowska – perkusja, flet, wokale

Premiera koncertu-spektaklu muzycznego opartego na piosenkach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski opowie na nowo historie zawarte w tych utworach. Artysta zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Talentów dostał z tuzin, jeśli nie więcej. Jest zjawiskowym, emocjonalnie i technicznie bezbłędnym śpiewakiem (bo przecież nie „piosenkarzem”), poetą (bo przecież nie „autorem tekstów”), pianistą, skrzypkiem, kompozytorem, aranżerem i producentem (bo przecież nie „songwriterem-z-gitarą”), aktorem, scenarzystą, reżyserem, stylistą, a nawet – o co niektórzy go podejrzewają – fryzjerem.

Rok po spektakularnym zwycięstwie w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki artysta stoi w rzędzie legend PPA. Raz, że jest rekordzistą, gdy idzie o liczbę startów (ubiegłoroczny triumf był zwieńczeniem podejścia nr 4); dwa, że kiedy już wygrał – wygrał, by tak rzec, w stylu bezlitośnie miażdżącym konkurentów, po czym natychmiast przystąpił do pracy nad nowym programem-albumem. Nie jako debiutant , bynajmniej, a do tego bez cienia aluzji do wrocławskiego sukcesu.

Tym razem o sobie opowie nam cudzymi słowami.

– Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze – mówi. – Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie. Album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę.

A więc jednak: powrót do dzieciństwa jest wieczny.


Fot. Dawid Grzelak

produkcja PPA: Agnieszka Kozak

Font Resize
Ustawienia kolorów