Kapela Timingeriu

Zespół rodzinny, który powstał z kilku powodów: rodzinnego, artystycznego i towarzysko-społecznego.

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy
data: 26 marca, godz. 22:00
czas: ok. 1,5 godz. bez przerwy
bilety: 10 zł

po koncercie: DJ Task Number 1

szef artystyczny klubu festiwalowego: Michał Litwiniec


Każdy z tych powodów – dobry sam w sobie – to odpowiedź na potrzebę wspólnego tworzenia i doświadczania muzyki. Muzykowania, które jest pretekstem do spotkania.

Katarzyna, Jacek i Ewa Timingeriu oraz ich przyjaciele grają i śpiewają muzykę żywiołową, prowokującą do tańca i śpiewania, która sprawdza się na dużych scenach plenerowych, w kameralnych salach, w spektaklach teatralnych i cyrkowych, w kabaretach. Piosenki Kapeli – dzięki swojej spontaniczności, żywiołowości i zamierzonej surowości brzmienia – wydają się nieco niedbałe, ale to pozór, bo zespół tworzą znakomici, wykształceni na akademiach i świetnie prosperujący profesjonaliści. Jazzmani, rockmani, kompozytorzy. Instrumentalny kunszt i ogromną muzyczną kulturę połączyli z pierwotną energią rytmu i melodii.

Debiutancki album „Gadzie i Goje” nagrali nie w sterylnym studiu, a w starym domu na mazowieckiej wsi: grają tu swoją muzykę kuchenne sprzęty, gra wiatr wpadający przez uchylone okno. Na album – i program koncertów zespołu – składają się utwory cygańskie ze Słowacji i Węgier oraz melodie żydowskie ze wschodnioeuropejskiej Diaspory.

Fot. archiwum zespołu