MODLITWY (tych, którzy się nie modlą)

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 11 października 2020, godz. 18:00 i 21:00
czas: 1 godz. 30 min bez przerwy
bilety: 1 zł / w sprzedaży od 8 lutego, tylko w kasie Capitolu
spektakl dla widzów 15+
stroboskop
dym

tekst: Janusz Korczak (z wykorzystaniem fragmentów Tybetańskiej Księgi
Umarłych, Egipskiej Księgi Umarłych oraz pieśni żałobnych różnych tradycji), scenariusz, współreżyseria, wykonanie: Małgorzata Wojciechowska, muzyka, współreżyseria, wykonanie muzyki na żywo: Maciej Zakrzewski
scenografia: Iza Banaszek, światło: Damian Pawella, projekcje: Michał Jankowski

produkcja PPA: Joanna Zabuska, Wojciech Miłek


MODLITWY (tych, którzy się nie modlą) to skowyt homo religiosus, opowieść o potrzebie odnalezienia i nazwania Boga, o tęsknocie za hierofanią, potrzebie uczestnictwa w rytuale, o pełnym szamotaniny poszukiwaniu Sensu, o często daremnych próbach wewnętrznego uporządkowania swojego człowieczeństwa w kontekście bóstwa, siły wyższej, energii, kosmosu… Jak zwał, tak zwał.

Jest tam też wielki bunt, niezgoda, walka z bóstwem, walka o siebie, zagubienie, rozpaczliwa próba zrozumienia, wyrzut…

Będziemy w tej dziwnej próbie spotkania z bóstwem poszukiwać sacrum. Nie wiemy, gdzie je znajdziemy. Nie wiemy, CZY znajdziemy.

To, co wiemy na pewno: naszym poszukiwaniom intensywnie towarzyszyć będzie sformułowanie ECCE HOMO.

wojciechowska-zakrzewski.pl


Małgorzata Wojciechowska
aktorka, wokalistka, autorka tekstów i scenariuszy. Wielokrotnie nagradzana na festiwalach piosenki – Zamkowych Spotkań w Olsztynie, FAMY w Świnoujściu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Pamiętajmy o Osieckiej Sopot/Warszawa, Festiwalu im. Marka Grechuty Korowód w Krakowie, finalistka Konkursu Interpretacji Piosenki na 32. PPA, laureatka Tukana OFF za Matkę Gyubala Wahazara wg Witkacego (Fundacja Centrala 71, 33. PPA) i za Trololo – przesłania najjaśniejsze (wraz z Maciejem Zakrzewskim, 38. PPA), i wielu innych. Stypendystka miasta Krakowa w dziedzinie teatru i sztuki estradowej, Otrzymała nagrodę literacką im. Mariana Redwana za najlepsze teksty piosenek na festiwalu FAMA.
Współpracowała/współpracuje z teatrami m.in: Capitol we Wrocławiu, Łaźnia Nowa w Krakowie, Europejskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. Jest pedagogiem teatralnym i muzycznym.
Za swoje dotychczasowe najważniejsze role uważa dwie, które powstały w „tukanowych” spektaklach Nurtu Off oraz Ojczyznę w „Kalkstein/Czarne Słońce” – jednym z pierwszych spektakli zaatakowanych przez najnowszą cenzurę.

Maciej Zakrzewski
producent muzyczny, twórca muzyki teatralnej i filmowej. Z wykształcenia kontrabasista. Od roku 2011, w którym debiutował muzyką do spektaklu „Blanche i Marie” (Teatr Polski we Wrocławiu) stworzył oprawę muzyczną do ponad trzydziestu spektakli, wydarzeń teatralnych, filmów oraz instalacji.


Grafika: Iza Banaszek

Font Resize
Ustawienia kolorów