Ivo Dimchev LIVE solo concert

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 25 marca 2020, godz. 20:00
czas: ok. 60 min
bilety: 60 zł

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii.

Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Gdyby nie był performerem totalnym, tancerzem, malarzem i wizualistą, a jedynie (dobre: „jedynie”!) piosenkarzem, jego pięknych, niewinnych, gdy idzie o treść i formę, utworów mógłby słuchać każdy i wszędzie bez ryzyka obyczajowej traumy, a nawet z rozbawieniem: muzyczny świat Iva to ballada z akompaniamentem fortepianu, to przeróbka popowego przeboju, której klasy dodaje kwartet smyczkowy, to brawurowa koloratura w górze skali i żartobliwe jodłowanie, to szczypta elektronicznej przyprawy.

Wszystko ułożone w sentymentalną opowieść, której przesłanie może okazać się brzemienne w skutki: pod maską ekscentryka ubranego, uczesanego i obwieszonego dziwną biżuterią, jak król Kserkses w filmie „300”, kryje się marzyciel, który namawia, żeby rzucić to wszystko i zamieszkać w baśni.

produkcja PPA: Natalia Szlachtowicz


Fot. materiały artysty

Font Resize
Ustawienia kolorów