Improkracja & Capitol: Mów coś, śpiewaj!

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy, ul. Piłsudskiego 67
data: 20 marca 2020, godz. 21:00
czas: ok. 60 min
bilety: 40 zł
po spektaklu gra DJ Discomfort

występują: Justyna Szafran, Artur Caturian i Mikołaj Woubishet z Teatru Muzycznego Capitol, Joanna Jóskowiak, Anka Wojtkowiak-Williams, Michał Gruz, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Mateusz Płocha, Jakub Tarka z Teatru Improkracja


Specjalne, „przeglądowe” wydanie nowego cyklu spotkań z udziałem aktorów Improkracji i Teatru Muzycznego Capitol. Obok stałego składu Improkratów, Capitol reprezentować będą laureaci Grand Prix w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki: Justyna Szafran (1996), Artur Caturian (2016) i Mikołaj Woubishet (2008).

 „Mów coś, śpiewaj!” – te trzy słowa kojarzą się z rozpaczliwym szeptem z kulis, kiedy aktor zapomni, co miał robić na scenie. Brzmią też jak wezwanie do improwizacji.

Raz w miesiącu na Scenie Restauracja improwizatorzy z Improkracji spotykają się z artystami Teatru Muzycznego Capitol. Każdy wieczór jest wyjątkowy w formie i treści, bo raz zaimprowizowane sceny nie powtórzą się nigdy więcej.

To połączenie tego, co najlepsze w Capitolu i Improkracji – żywiołowej komedii, wspaniałych utworów musicalowych oraz integracji artystycznej z widzami, i szansa na zobaczenia na żywo całego procesu twórczego artystów od samego początku, pierwszej myśli, do ostatecznego efektu – dialogów i scen.

Teatr Improwizacji Improkracja to jeden z najstarszych teatrów improv w Polsce. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność, jak i samych aktorów. Improkracja, wystawiając swoje spektakle regularnie od 8 lat we Wrocławiu, zdążyła na stałe wpisać się w komediowy repertuar teatralny miasta. Członkowie teatru zdobywali doświadczenie w improwizacji teatralnej m. in. w iO Theatre, UCB czy Annoyence Theater w USA, czyli w światowej kolebce improv.

Font Resize
Ustawienia kolorów