Dziecko piasku

Miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień
Data: 21 marca 18:00, 21:00
Czas: ok. 90 minut bez przerwy
Bilety wyprzedane

Adaptacja i reżyseria: Mikołaj Woubishet, muzyka: zespół KAGYUMA (Kama Salach, Agata Majewska, Julia Kulpa i Marta Mackiewicz) oraz Kajetan Dudziński, teksty piosenek: Jan Naturski, choreografia: Barbara Olech, scenografia i kostiumy: Magda Flisowska
Występują: Mikołaj Woubishet, KAGYUMA, Kajetan Dudziński, akrobaci: Jacek Marks i Bartek Nowak

Spektakl inspirowany powieścią Tahara Ben Jellouna pod tym samym tytułem. To osadzony w klimacie arabskich opowieści wielogłosowy poemat o wolności i transgresji, przekraczaniu granic siebie i własnego ciała, o tłumionej i rodzącej się seksualności.

Rzecz o kobiecie, która rodziła „córkę za córką, aż po nienawiść do własnego ciała”, o jej mężu, który zdecydował, że kolejne dziecko, które przyjdzie na świat, będzie dzieckiem płci męskiej, nawet jeśli urodzi się dziewczynką i o Ahmedzie, który w innych okolicznościach mógłby może nosić dziewczęce imię, ale musiał szybko pojąć, że jego życie będzie zależało od podtrzymywania pozorów.

We wszystkie postaci z powieści Ben Jellouna wcielą się członkinie zespołu Kagyuma, one też komponują muzykę do spektaklu i grać będą na żywo na unikalnych instrumentach.

KAGYUMA
Zespół złożony z czterech kobiet, które tworzą sound theatre. Głos traktowany jest tu jako instrument, który w bezpośredni sposób przekazuje emocje. W kompozycjach KAGYUMY słychać inspiracje muzyką islandzką, jazzową, ludową, filmową, alternatywną, a także world music. Artystkom nie jest również obca piosenka aktorska. Absolwentki Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu, a także Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, PWSZ w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Mikołaj Woubishet
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor Teatru Muzycznego Capitol, gdzie zagrał m.in. Behemota w „Mistrzu i Małgorzacie” i Plancheta w „Trzech muszkieterach”. Z jego inspiracji powstał w Capitolu spektakl o ludobójstwie w Rwandzie, „Umwuka” na podst. reportażu Wojciech Tochmana „Dzisiaj narysujemy śmierć”. Laureat Grand Prix na 29. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.


Foto: Ł. Giza ©PPA