Caffe Tiger Lillies / Teatr Opera Modern

Spektakl bazuje na dziełach gigantów światowej literatury: nieco zapomnianym dramacie „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza i wierszu „nikt tylko ty” Charlesa Bukowskiego, piewcy wolności i apostoła zbawiennego egoizmu.

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień
data: 27 marca, godz. 18:00 i 21:00
bilety: 60 zł
stroboskop!
dym!

na motywach dramatu Tadeusza Różewicza „Wyszedł z domu”, z wykorzystaniem tekstu Charlesa Bukowskiego „nikt tylko ty”, muzyka Martyn Jacques, scenariusz, inscenizacja i reżyseria: Jerzy Lach

występują: Justyna Bartoszewicz, Paweł Tucholski oraz zespół The Tiger Lillies w składzie: Martyn Jacques (fortepian, akordeon, ukulele), Adrian Stout (kontrabas, teremin, piła, gitara), Jonas Golland (perkusja)

realizator światła: Karol Getler, obsługa techniczna: Krzysztof Przymusiński

produkcja PPA: Grażyna Górka

„Tak zwana komedia” (określenie samego Różewicza) to historia dotkniętego amnezją mężczyzny w średnim wieku – przypadłość staje się dla niego okazją, by przestać przejmować się despotyczną żoną, męczącymi dziećmi i politycznymi powinnościami. Ponad pięćdziesiąt lat po premierze, reżyser Jerzy Lach męski punkt widzenia zastępuje kobiecym: to nie Henryk, ale Ewa traci pamięć, „przypadkowo uderzając podstawą czaszki o głowę pomnika”.

The Tiger Lillies, zespół założony trzydzieści lat temu w Londynie przez Martyna Jacquesa to na europejskiej scenie teatralno-muzycznej zjawisko osobne, mimo że wywodzące się z tradycji bogatej, wielowątkowej i, wydawałoby się, dogłębnie już zbadanej. Są drapieżni, groteskowi, prowokujący. Zwykle występują jako festiwalowy headliner, w repertuarze oryginalnym i niezależnym od wizji innej niż ich własna. Ale nie tym razem, choć teksty, do których muzykę napisał Mister Jacques, pasują jak ulał do przepełnionej metafizyczną grozą estetyki Tygrysich Lilii.

www.facebook.com/teatroperamodern
www.tigerlillies.com

 

Fot. materiały zespołu

 

Fot. Łukasz Giza