Biuro Prasowe

Newsletter dla mediów: zapisy tutaj [link].
Materiały prasowe teatrcapitol.box.com/41ppa-info-media [link]
Rzeczniczka prasowa: Joanna Kiszkis | j.kiszkis@teatr-capitol.pl kom. 603 789 285

41. Przegląd Piosenki Aktorskiej został odwołany, ale w najbliższym możliwym terminie dokończymy oba rozpoczęte konkursy festiwalowe Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki i Konkurs Off.

Z oczywistych względów nie podajemy dziś żadnej wiążącej daty – po prostu nie wiemy, kiedy to będzie możliwe. (Bilety nie zachowują ważności – widzów, którzy mają miejsca na II etap i Finał Konkursu Piosenki i na wydarzenia nurtu off, prosimy o zwrot według zasad, podanych tu).

Telewizja Festiwalowa #41PPA

Dziesięć odcinków festiwalowej telewizji #41 PPA można oglądać na kanale YouTube.

W dniach 20-29 marca 2020, Konrad Imiela, szef Capitolu, dyrektor artystyczny PPA w latach 2006-2014, i Cezary Studniak, obecny dyrektor artystyczny, prowadzili kilkunastominutowy show online z udziałem artystów, zaproszonych na festiwal. Każdy ze swojej kuchni – w myśl zasady #zostańwdomu.

Kolejne odcinki nawiązują do planowanego programu festiwalu, zawierają nagrane w domach artystów minirecitale, krótkie rozmowy i wypowiedzi.

Telewizję festiwalową można oglądać w mediach społecznościowych PPA, czyli na:


Instarozmowy z gwiazdami PPA

Od 20 do 29 marca na Instagramie Helena Sujecka prowadziła rozmowy live z gwiazdami i VIP-ami piosenki aktorskiej.

Rozmowy były dostępne w aplikacji Instagram przez 24 godziny.

20 marca: Ewelina Adamska-Porczyk i Bartek Porczyk. Ona: choreografka, tancerka i aktorka, on: aktor, wokalista, autor tekstów piosenek, laureat Grand Prix #27PPA w 2006 roku.

21 marca: Wojciech Kościelniak, aktor, reżyser, laureat mistzrowskiego dyplomu (a od zeszłego roku także szef) Kapituły Aleksandra Bardiniego, wychowawca kolejnego już pokolenia śpiewających aktorów.

22 marca: Maciej Musiałowski, właściel dwóch Tukanów – Złotego (Mamo moja!) i Dziennikarskiego – z #36PPA, aktor, który pisze i komponuje.

23 marca: Magdalena Kumorek, aktorka i wokalistka, na #41PPA planowany był jej monodram Madaleine.

24 marca: Marcin Januszkiewicz, aktor, singer-songwriter, laureat Tukana Dziennikarzy na #33PPA oraz Grand Prix I Tukana Dziennikarzy na #38PPA.

25 marca: Monika Jaworska, szefowa patronującego Przeglądowi Radia RAM, miłośniczka piosenek i teatru oraz Elvisa Presleya.

26 marca: Emose Uhunmwangho i Bartek Krzywicki. Ona: wokalistka, aktorka Capitolu, finalistka PPA, on: związany z logistyką Przeglądu od lat. Prywatnie – małżeństwo.

27 marca: Martyna Majewska, reżyserka, która tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu; na #40PPA reżyserowała występy finalistów, w Capitolu zrealizowala Wyzwolenie: królowe, w planach jest jej spektakl Alicja wg Alicji w Krainie Czarów.

28 marca: Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

29 marca: Cezary Studniak, szef artystyczny PPA, i Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol.

Font Resize
Ustawienia kolorów