BiFF

Fot. Maciej Bielawski

Anna Brachaczek, Hrabia Fochmann oraz przyjaciele, z którymi przed laty współtworzyli zespół Pogodno (do dziś związany z BiFF uniami personalnymi), to czołowi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej, dzięki czemu doskonale wpisują się w holistyczną formułę PPA drugiej dekady XXI wieku.

BILETY

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy
data: 24 marca, godz. 22:00
czas: ok. 1,5 godz. bez przerwy
bilety: 10 zł

po koncercie: DJ Endless

szef artystyczny klubu festiwalowego: Michał Litwiniec

Eklektyczna i przebojowa (głównie rockowej i popowej proweniencji) muzyka łączy się tu z surrealistycznymi, poetyckimi tekstami, a wszystko naznaczone jest duchem niepokornego performance’u.

Najnowszy, wydany w zeszłym roku album zespołu nosi tytuł „Legendy” i, oczywiście, ma teatralny rodowód. Znaczna część muzyki, na płycie zamkniętej w formie piosenek, powstała kilka lat temu na potrzeby spektaklu Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark, będącego adaptacją książki stworzonej przez uczniów śląskich podstawówek. Owe „śląskie legendy” z autentycznymi legendami o historycznych postaciach i miejscach nie miały wiele wspólnego – młodzi autorzy, szukając odpowiedzi, czym jest współczesny Śląsk, stworzyli opowieści o kosmitach, duchach i postaciach ze snów. „Legendy” są rozwinięciem tych fantazji.

A zatem: historie prawdziwe i wyssane z palca, piosenki ze spektaklu i piosenki wygrzebane z archiwów. A także takie, o których nie śniło się nawet internautom…