Będzie skwer im. Wojciecha Młynarskiego!

Miejscy radni podjęli uchwałę o nadaniu imienia Wojciecha Młynarskiego skwerowi przy Teatrze Muzycznym Capitol. W sobotę 24 marca, uroczyście odsłonimy tabliczkę z imieniem nowego patrona. 

Tuż przed ubiegłorocznym PPA Konrad Imiela, dyrektor Capitolu, wystąpił z tą propozycją do prezydenta miasta. – W czasach kryzysu autorytetów powinniśmy dbać o to, żeby niekwestionowane autorytety w dziedzinie kultury, jak Wojciech Młynarski były obecne w pamięci publicznej. Dlatego wystąpiłem do prezydenta Wrocławia z propozycją nazwania skweru przy naszym teatrze jego imieniem – mówił rok temu Imiela. Uroczystość nadania imienia i odsłonięcie tabliczki odbędzie się w sobotę, 24 marca, o godz. 15; będzie można posłuchać piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu studentów Studium Musicalowego Capitol.

Na dzisiejszej konferencji prasowej pokazaliśmy też statuetki Tukanów: ich autorami są Joanna Hrisulidu i Tomasz Szydełko, podobnie jak w ubiegłych latach.

Tukan Złoty, Tukan Dziennikarzy, Tukan Publiczności, Tukan OFF i Tukan Kapituły Aleksandra Bardiniego trafią w ręce laureatów w następny piątek – 23 marca na Koncercie Finałowym w Teatrze Muzycznym Capitol.

Fot. Miłosz Poloch / PPA