BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-9561

  W Finale #38PPA wystąpią…

  W dniu 24 marca 2017 w Teatrze Muzycznym Capitol zaśpiewało dwadzieścioro uczestników II Etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

  Członkowie Rady Artystycznej PPA: Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak zakwalifikowali do Finału siedmioro wykonawców.
  Koncert Finałowy odbędzie się w piątek 31 marca 2016 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

  Oto finaliści:

  38 PPA

  Katarzyna Janiszewska, Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała „Czarne skrzydła” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego, „Powrót” Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, i „Jesteś tą formą zła, co ja” („Bad as me”) Toma Waitsa we własnym tłumaczeniu.


  38 PPA

  Marcin Januszkiewicz, aktor, wokalista, songwriter, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, i z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Zaśpiewał „Pieśń Legionów Polskich” z tekstem Józefa Wybickiego, „Nim wstanie dzień” Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.


  38 PPA

  Alicja Juszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Zaśpiewała miks „Ogrzej mnie” Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami „Kolorowych snów” Just 5, „Plastic Lips” z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana, i „Surabaya Johnny” Brechta/Weilla w oryginalnej wersji w języku niemieckim.


  38 PPA

  Katarzyna Kłaczek, Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała „Rebekę” Białostockiego/Własta, „Brudną Dariannę” z tekstem Popka i muzyką Michaela Jacksona i „Rozpacz płynie rzeką poprzez świat” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.


  38 PPA

  Dorota Kuziela, skrzypaczka, kompozytorka, poetka i wokalistka. Zaśpiewała „Taki pejzaż” Andrzeja Szmidta i Zygmunta Koniecznego. „The Piano Has Been Drinking” Toma Waitsa i „Łajkę” z własną muzyką i tekstem.


   

  38 PPA

  Karolina Micuła, Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała „Piosenkę konkursową” z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy, „Lubię was, szczeniaki”, tekst Jonasza Kofty, także z własną muzyką, i „Arahję” Kazika Staszewskiego/Kultu.


   

  38 PPA

  Julita Wawreszuk, studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, aktorka Teatru Najnowszego tamże. Zaśpiewała „Ciche mieszkanko” Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Krzysztofa Puławskiego, „Na kolana” Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy, i Wojciecha Młynarskiego „Łoł”.


   

  Finaliści wezmą udział w warsztatach wokalnych, które – jak w ubiegłym roku – poprowadzą Andres Martorell i Magda Navarrete – wokaliści, performerzy oraz autorzy muzyki i tekstów.
  NAGRODY W FINALE
  Nagroda w wysokości 3 tysięcy zł dla każdego uczestnika Konkursu zakwalifikowanego do III etapu oraz nagrody w Koncercie Finałowym:

  GRAND PRIX – statuetka TUKANA ZŁOTEGO oraz 25 tysięcy zł
  Nagroda Dziennikarzy – statuetka TUKANA DZIENNIKARZY
  Nagroda Publiczności – statuetka TUKANA PUBLICZNOŚCI

  A także:

  NAGRODA SPECJALNA STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy zł
  i
  NAGRODA NIEMIECKO-POLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO POLONICA E.V. W KOLONII – 2 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii.


   

  FOTO BTW PHOTOGRAPHERS / PPA