Trololo - Przeslania Najjasniejsze_Wojciechowska2

  Konkurs Off na 39. PPA

  Wrocław, 26 września 2017

  Teatr Muzyczny CAPITOL, organizator 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (16-25 marca 2018) ogłasza konkurs na najlepszy spektakl Nurtu OFF.

  Przyślij scenariusz
  Konkurs składa się z dwóch części:
  – teraz, kilka miesięcy przed festiwalem, ogłaszamy konkurs na scenariusz i spośród nadesłanych propozycji wybieramy do realizacji najciekawsze.
  – Otrzymają od nas wsparcie organizacyjne i finansowe (do 10 tysięcy złotych), tak by w drugim etapie – w czasie Przeglądu (16-25 marca 2018) – pokazać publiczności i jurorom gotowe spektakle.

  Jakich scenariuszy oczekujemy?
  Projekty offowe na PPA coraz częściej realizowane są przez teatralnych zawodowców – przyglądają się „piosence aktorskiej” niejako z boku, i zwykle przekraczają granice tego, co za definicję zjawiska można uznać. Nawiązują do formuły Przeglądu, poszerzają ją, komentują, wyśmiewają bezczelnie. O to chodzi! Między muzyką a słowami jest dużo miejsca na eksperyment i zaskoczenie. Na to właśnie czekamy.

  Konkurs OFF
  • Dla twórców nowatorskich projektów artystycznych, małych form teatralnych nawiązujących do formuły PPA
  • Najciekawszym projektom przyznamy na realizacje do 10 000 zł
  • Nagroda Główna – Tukan OFF i 10 000 zł

  Regulamin i Formularz zgłoszeniowy:
  Wypełnione Formularze zgłoszeniowe prosimy dostarczyć do 24 listopada 2017 (do godziny 12:00)
  • e-mailem: off@ppa.wroclaw.pl
  • faksem: + 48 (71) 789 04 70
  • osobiście lub listownie pod adresem:
  Teatr Muzyczny CAPITOL ul. Piłsudskiego 67 50-019 Wrocław

  Pliki do pobrania
  Regulamin Konkursu OFF 2018 oraz Formularz zgłoszeniowy wraz załącznikami jest dostępny tutaj: teatrcapitol.box.com/v/39ppa-off-regulamin


  Nurt OFF to małe projekty, coraz częściej jednak realizowane przez wytrawnych teatralnych zawodowców, przyglądające się „piosence aktorskiej” niejako z boku, i zwykle przekraczające granice tego, co za definicję zjawiska można uznać.

  Uczestnicy konkursu na #38PPA poświęcili sporo uwagi dzisiejszej rzeczywistości: oglądaliśmy spektakle m.in. o kobietach we współczesnej Polsce, o szacunku dla inności, o internetowym hejcie i cyberprzemocy – i to właśnie ten ostatni, Trololo – Przesłania najjaśniejsze – zdobył statuetkę Tukana Off.

  Na zdjęciu Małgorzata Wojciechowska w spektaklu Trololo.