MEME_38PPA_fot_slawek_przerwa-7755

  MÊME

  TEATR MUZYCZNY CAPITOL, DUŻA SCENA, UL. PIŁSUDSKIEGO 67
  DLA WIDZÓW 12+
  SPEKTAKL Z NAPISAMI W JĘZ. POLSKIM
  CZAS 80 MIN BEZ PRZERWY

  SCENARIUSZ, REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: COMPAGNIE DERNIÈRE MINUTE / PIERRE RIGAL
  WYSTĘPUJĄ: Pierre RIGAL, Mélanie CHARTREUX, Malik DJOUDI, Gwenael DRAPEAU, Denis ROBERT, Pierre CARTONNET, Crystal SHEPHERD-CROSS

  Antonin CHAUMET
  WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA I KOSTIUMY: ROY GENTY
  WSPÓŁPRACA LITERACKA: SERGE KRIBUS
  REŻYSERIA ŚWIATŁA: FRÉDÉRIC STOLL
  REŻYSERIA DŹWIĘKU: GEORGE DYSON
  ASYSTENCI REŻYSERA: CÉCILE LAZERGES I CHRISTIAN VIALARET
  ASYSTENT SCENOGRAFA: CHARLOTTE PECQUENARD
  PRODUCENTKI:  SOPHIE SCHNEIDER I NATHALIE VAUTRIN

  „Même” („Tak samo”) to spektakl o odnajdywaniu porządku w neurotycznym chaosie codzienności: to, co nas męczy – powtarzalne zachowania, monotonia spotkań, informacyjny szum, hałas za oknem i we własnej głowie – okazuje się, tak naprawdę, naszą przystanią. Czy może już więzieniem? Pierre Rigal sprawia, że akademickie zagadnienia – „wolność”, „tożsamość”, „świadomość” – jawią się niczym kwestie życia i śmierci.

  Teatr tańca jest zjawiskiem – najbardziej bodaj ze wszystkich zjawisk artystycznych – wielodyscyplinarnym, a więc jest w stanie wyjść naprzeciw estetycznym potrzebom praktycznie każdego: miłośnika tańca (oczywiście!), teatru (no, ba!), muzyki, cyrku, pantomimy, poezji (czyż w ruchu nie można zawrzeć pięknej metafory życia?), sztuk plastycznych i audiowizualnych, a  nawet piosenki, z naciskiem na aktorską interpretację.

  Francuski reżyser i choreograf Pierre Rigal prowadzi La Compagnie Dernière Minute od 13 lat. Teatr ma swoją siedzibę w Tuluzie, mieście mniejszym niż Wrocław, za to będącym także siedzibą Airbusa i francuskim centrum przemysłu lotniczego  oraz kosmicznego. Takie sąsiedztwo sprzyja wysokim lotom wyobraźni i nieustannemu podnoszeniu poziomu wykonawczego. Rigal wymaga od swoich aktorów-tancerzy-muzyków-śpiewaków-mimów-akrobatów nieprawdopodobnej zręczności, a kolejne spektakle – fajerwerki inscenizacyjnych pomysłów, podporządkowanych dramaturgii i tematowi opowieści – powstają tu regularnie, rok po roku.

  PRODUKCJA PPA: MARTA DZWONKOWSKA

  FOTO SŁAWEK PRZERWA / PPA