38 PPA

  KONCERT GALOWY „MUZEUM WOLNOŚCI”

  TEATR POLSKI, SCENA IM. JERZEGO GRZEGORZEWSKIEGO, UL. ZAPOLSKIEJ 3
  DLA WIDZÓW 18+

  SCENARIUSZ: MICHAŁ WALCZAK, MACIEJ ŁUBIEŃSKI
  REŻYSERIA: MICHAŁ WALCZAK
  MUZYKA I ARANŻACJE: WIKTOR STOKOWSKI
  CHOREOGRAFIA: BARTOSZ FIGURSKI
  SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: ALEKSANDRA WASILKOWSKA
  ŚWIATŁO: TADEUSZ PERKOWSKI

  WYSTĘPUJĄ:

  MINISTER KULTURY – MACIEJ STUHR
  APLIKACJA MUZEALNA „WOLNOŚĆ” – MAGDALENA CIELECKA
  SZATAN – BARTOSZ PORCZYK
  PAN TWARDOWSKI – PABLOPAVO
  KUSTOSZKA DZIAŁU „PIOSENKA” – MAGDA UMER
  MARYLA RODOWICZ – JOANNA EWA ZAWŁOCKA
  AKTORKA Z PODZIEMIA – MARTA ZIĘBA
  JAKUB SZELA – ROBERT MATERA (ROBAL)
  KRÓLOWA MINOGA – ANJA ORTHODOX
  AKTORZY POŻARU W BURDELU:
  DYREKTOR MUZEUM – ANDRZEJ KONOPKA
  PAULA – MONIKA BABULA
  CHARLOTTE, ŚMIERĆ – LENA BEM
  ETNO, AMY – KAROLINA CZARNECKA
  NADIA, HGW – AGNIESZKA PRZEPIÓRSKA
  ZDZISŁAW – TOMASZ DRABEK
  KRASNAL, AUGUSTYNIAK – MARIUSZ LASKOWSKI

  ORKIESTRA:
  WIKTOR STOKOWSKI (KLAWISZE, GITARA), MACIEJ ŁUBIEŃSKI (GITARA BASOWA), MARCIN WIPPICH (PERKUSJA), BOLO JEZIERSKI (SAKSOFON, KLAWISZE), MICHAŁ GÓRCZYŃSKI (KLARNET)

  PRODUKCJA PPA: RENATA MAJEWSKA

  Pożar w Burdelu to teatr i kabaret literacko-polityczny, czyli byt, jakiego w nadmiarze kabaretów w naszym kraju dotkliwie brakuje. Jeśli ktoś się spodziewa inteligencko-erudycyjnego, a przy tym rubasznego humoru uderzającego w tych, którzy humoru nie mają, ten dobrze się spodziewa.

  Akcja Gali dzieje się w przyszłości. Po długotrwałych i wyniszczających protestach, powstaniach, wojnach – na świecie nastał Pokój. W odbudowanej z ruin Polsce powstają kolejne Fabryki Patriotów, dzięki którym zniknęło bezrobocie, a wskaźniki dzietności biją rekordy. Po latach neoliberalnego wyścigu Polacy zwolnili, kultywują rodzinność, biesiadność, i wspólnotę, którą propagują nowe seriale, filmy i rocznicowe spektakle. Pozostałości po dawnych zrywach, rekwizyty z upadłych teatrów, podziemnych wytwórni płytowych i inne szczątki rewolucji można oglądać w Muzeum Wolności.

  Nowoczesna ekspozycja nie tylko prezentuje różne rodzaje wolności: seksualnej, politycznej, artystycznej, ale pozwala też doświadczyć walki o wolność.  W dziale sztuki zaangażowanej, zwiedzający mogą wziąć udział w strajku, wygłosić przemówienie na manifestacji pod sejmem, a nawet zaśpiewać protest song z prawdziwymi aktorami zaangażowanymi, którzy są częścią ekspozycji. Rekonstrukcje starych buntów cieszą się największą popularnością, zwłaszcza wśród młodych.

  Czy Wolność uda się zamknąć w Muzeum?  Czy artyści umieją śnić o przyszłości? Czy muzyka potrafi wieszczyć, a piosenka rozbudzić głód utopii? A może żyjemy już w przyszłości i innego końca świata nie będzie?

  FOT. ŁUKASZ GIZA / PPA  FOT. SŁAWEK PRZERWA / PPA