Koncert Finałowy

  20 maja / piątek / 16:00, 20:30 / Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena

   


  Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

  Podczas Koncertu Finałowego finalistów ocenia będzie Jury w składzie: aktorka Magdalena Cielecka, reżyserzy Agnieszka Glińska i Wojciech Kościelniak, muzyk Michał Litwiniec i kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz. Koncert prowadzi Andrzej Strzelecki, a występują:

   

  EWA PRUS z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie zaśpiewała „Wojna nigdy nie jest daleko” Młynarskiego i Derfla oraz  „Bei mir bist du schoen”, łącząc angielski tekst z tłumaczeniem Agnieszki Osieckiej.

  PAWEŁ RUSZKOWSKI z Akademii Muzycznej w Gdańsku w II etapie śpiewał „Piłę” Bolesława Leśmiana z własną muzyką, i Wojciecha Młynarskiego „Podchodzą mnie wolne numery”.

  ADRIANNA STYRCZ – reprezentantka Wrocławia zaśpiewała „Sen psa” K.I. Gałczyńskiego, „Chłopców” z repertuaru Lao Che.

  ADAM TURCZYK studiuje na III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. W II etapie zaśpiewał „Mikymauz” Nohavicy w przekładzie Antoniego Murackiego i „No klaszcz” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

  ARTUR CATURIAN studiuje na IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. W jego wykonaniu w II etapie usłyszeliśmy „Pielgrzyma” z repertuaru Czesława Niemena oraz „Qrwa qrwa” Piotra Bukartyka.

  RAFAŁ DERKACZ, student białostockiego oddziału Akademii Teatralnej, wykonał piosenkę  „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” Stanisława Magierskiego i na prośbę jurorów – „Twarze przy barze” Macieja Maleńczuka.

  ZESPÓŁ KAGYUMA ze Studium Musicalowego Capitol zaśpiewał „W głębokim dole” Toma Waitsa i „Lobotomię” The Tiger Lillies.

  ZESPÓŁ KAPUCZINO, studenci krakowskiej PWST, wykonali „Karuzelę z Madonnami” Mirona Białoszewskiego do wariacji na temat muzyki Zygmunta Koniecznego, i „Anielski orszak”.

  ZOBACZCIE WIDEO GAZETY WYBORCZEJ, JAK ŚPIEWALI W II ETAPIE

  Foto Łukasz Giza   

  SWIAT-ZACZAL-SIE-DZIS-37PPA-fot.Tomasz-Walkow-038

   

  Świat zaczął się dziś

  SCENARIUSZ I REŻYSERIA: NATALIA KORCZAKOWSKA
  SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: ANNA MET
  ARANŻACJE I KIEROWNICTWO MUZYCZNE: ADAM LEPKA
  CHOREOGRAFIA: MIKOŁAJ MIKOŁAJCZYK

  OBSADA: PATRYCJA KAZADI, EMOSE UHUNMWANGHO, KATARZYNA WARNKE, MARCIN CZARNIK, ERYK KULM, MACIEJ MACIEJEWSKI, JÓZEF PAWŁOWSKI, MODEST RUCIŃSKI, TOMASZ SCHUCHARDT

  Mówi Natalia Korczakowska, autorka scenariusza i reżyser spektaklu: – Ponieważ dziś znów żyjemy w czasach przedwojennych, proponujemy koncert złożony z polskich piosenek doskonale oddajacych atmosferę lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Będą to między innymi takie przeboje, jak „Świat zaczął się dziś”, „Sex appeal to nasza broń kobieca”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „To ostatnia niedziela”. Inspiracją dla realizatorów jest estetyka legendarnej formacji Daft Punk oraz pojęcie „unisex” – czyli wszystko, co nie jest zastrzeżone tylko dla jednej płci, a zatem może być odpowiednie dla każdej. W czasach odradzającego się faszyzmu jedynym sposobem, żeby nie zwariować, jest przekraczanie norm.

  Foto Łukasz Giza


  Foto Tomasz Walków   Koncert Finałowy prezentowany jest dwukrotnie:

  • godz. 16.00
   Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki (finaliści śpiewają po dwie piosenki)
   przerwa
   Świat zaczął się dziś
  • godz. 20.30
   Świat zaczął się dziś
   przerwa
   Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki (wykonawcy śpiewają po jednej piosence)
   ogłoszenie wyników konkursu

  KIEROWNICTWO PRODUKCJI PPA AGNIESZKA KOZAK