Koncert Finałowy: CO TO ZA DOM!

Koncert Finałowy: CO TO ZA DOM!

Miejsce: Duża Scena TM Capitol
Data: 23 marca 16:00, 20:00
Kup bilet online
Część I: finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
Część II: CO TO ZA DOM!

Część I
Występy finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
Prowadzi Roman Gancarczyk
Aranżacje: Marcin Partyka
Część II
Reżyseria: Ewa Kaim
Dramaturgia: Włodzimierz Szturc i Ewa Kaim
Scenografia, światło, kostiumy: Mirek Kaczmarek
Muzyka i aranżacja: Dawid Sulej Rudnicki
Asystent reżysera: Ewa RucińskaWystępują: Aleksandra Adamska, Weronika Kowalska, Katarzyna Nosowska, Ewelina Przybyła, Roman Gancarczyk, Krzysztof Globisz, Jerzy Trela


Piosenka może być wierszem, kazaniem i programem publicystycznym, poręcznym medium lirycznych stanów duszy autora i wykonawcy, zwierciadłem, w którym odbija się świat. Melodią i słowem – metaforycznie lub wprost – można opisać zmiany społeczne, polityczne, ekonomiczne, obyczajowe i kulturowe. Piosenką można zachwycić, zdenerwować i uczyć.

Dziś wieczorem posłuchamy polskich przebojów i wierszy. Niektóre z nich były soundtrackiem naszego dzieciństwa i czasu dojrzewania. Na niektóre byliśmy albo zbyt dorośli, albo zbyt młodzi. Patetyczne pieśni protestu i kameralne spowiedzi. Historie o niesprawiedliwości wielkiego świata i niewygodach naszego kraju. Opowieści o nienawiści, niewierze, ale też o prośbach o wolność i miłość.

Każda z trzech odsłon koncertu będzie miała swój temat przewodni.
Kim są dziś artyści, wewnętrzni emigranci, niebieskie ptaki, którym odebrano skrzydła? Co poszło z tym światem nie tak i kogo winić za to, że nie udało się go sprawiedliwie urządzić? I na koniec: czy jest cień szansy na to, by było lepiej? Czy dobro w ludzkich sercach to już tylko sen?