BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-2870

  KILKA SPOSOBÓW NA TO JAK SCHUDNĄĆ, ALE ZOSTAĆ SZCZĘŚLIWYM. CZYLI JAK KAPITALIZM NAS TUCZY I NIE POZWALA DOJEŚĆ

  TEATR MUZYCZNY CAPITOL, SCENA CIŚNIEŃ, UL. PIŁSUDSKIEGO 67

  CZAS OK. 70 MIN

  REŻYSERIA: JAKUB SKRZYWANEK
  SCENARIUSZ: MATEUSZ ATMAN
  MUZYKA: KAMIL TUSZYŃSKI
  CHOREOGRAFIA: AGNIESZKA KRYST
  OBSADA: ARTUR CATURIAN, PATRYK SZWICHTENBERG

  FOT. SZYMON SZCZEŚNIAK

  Tradycją PPA są autorskie recitale laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Edycja 2017 nie będzie pod tym względem wyjątkowa i młodzi artyści, którzy rok temu mieli swoje pięć minut dla jury, w tym roku będą mieli swoją godzinę dla publiczności.

  Artur Caturian, laureat ubiegłorocznego Grand Prix, wyśpiewanego natchnionym wykonaniem „Pielgrzyma” Cypriana Kamila Norwida, uświęcony zwyczaj lekko nagnie i na scenie pojawi się nie sam, a w towarzystwie Patryka Szwichtenberga, który rok temu wyjeżdżał z Krakowa jako członek wyróżnionego zespołu Kapuczino. Aktorsko-wokalny duet zmierzy się z tematem godnym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

  To projekt, który nie spełnia oczekiwań i zostawia apetyt na więcej,
  to projekt, który jest musicalem osadzonym w pop-kapitalistycznej siłowni.
  Twórcy uważnie wsłuchują się w ciała-instrumenty poddane treningowi. Partyturą muzyczną stają się: algorytm ruchów, oddechy, uderzenia serca, brzmienia głosów i słów. Wybrzmiewająca aktywność fizyczna zmienia się w musical,
  gdzie ciało jest instrumentem, jest polem walki. Pragnienia i marzenia są wykreowane przez uwikłane w kapitalistyczny system ideały szczęścia, które nigdy nie mogą zostać zaspokojone.
  Spersonalizowane aplikacje, które zaczynają przetwarzać i kreować ciała według własnych algorytmów, przejmują kontrolę nad swoimi użytkownikami. Wszystko po to, by udowodnić, że szczęścia można się nauczyć jak piosenki.

  PRODUKCJA PPA: ANNA PYTLOK

  FOTO BTW PHOTOGRAPHERS / PPA -ZDJĘCIA Z PRÓBY GENERALNEJ