38 PPA

  EXP.

  WYJAZD AUTOBUSEM SPOD TEATRU MUZYCZNEGO CAPITOL, UL. PIŁSUDSKIEGO 67

  DLA WIDZÓW 13+
  UWAGA! STROBOSKOP I DYM
  CZAS 60 MIN

  ADAPTACJA I REŻYSERIA: AGA BŁASZCZAK
  OBSADA:
  FILIP NIŻYŃSKI
  IGA BANCEWICZ
  AGNIESZKA EJSMONT
  JOANNA KOWALSKA

  Jesienią 1993 roku całe Stany Zjednoczone poruszyła wiadomość o tajemniczej, tragicznej śmierci dwudziestoczteroletniego Chrisa McCandlessa. Ciało zagłodzonego na śmierć młodego mężczyzny znaleziono w śpiworze we wraku autobusu, na Szlaku Stampede, w samym środku Alaski. Jego dziennik podpisany pseudonimem Alexander Supertramp zawierał refleksje i relacje z dramatycznej podróży w głąb natury i w głąb siebie.
  Dwa lata wcześniej, Chris ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Emory. Po studiach zerwał kontakt ze swoją dobrze sytuowaną rodziną, 24 tysiące dolarów oszczędności wpłacił na konto organizacji charytatywnej, po czym udał się na ponad dwuletnią włóczęgę po Ameryce Północnej, by w kwietniu 1992 samotnie wkroczyć w głuchą dzicz na Szlaku Stampede na Alasce. Bez odpowiedniego przygotowania, wiedzy i zapasów jedzenia Chrisowi udało się przeżyć 112 dni. Zmarł z głodu i wycieńczenia po zatruciu niejadalną rośliną.
  Co sprawiło, że w Chrisie zrodziło się tak silne pragnienie ucieczki od cywilizacji, jak słaby jest człowiek wobec Natury, dlaczego niemal w każdym drzemie ukryte pragnienie powrotu do pierwotnych instynktów? Razem z bohaterem wyruszamy w podróż autobusem po miejskiej dżungli w poszukiwaniu odpowiedzi.
  Scenariusz spektaklu oparty jest na motywach książki Jona Krakauera „Wszystko za życie”, w której autor opisuje prawdziwą historię Chrisa McCandlessa.

  Realizatorami spektaklu są młodzi wrocławscy twórcy, studenci i absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

  FOTO ŁUKASZ GIZA / PPA