COSMIC UNDERGROUND

  Ewolucja gwiazd / Instytut B61

  17 i 18 maja / wtorek i środa / wyjazd spod Teatru Muzycznego Capitol
  17:52, 18:34, 19:18, 20:09

  UWAGA, W SPEKTAKLU UŻYWANY JEST STROBOSKOP

  BILETY od 5 marca


  SCENARIUSZ, REŻYSERIA: JAN ŚWIERKOWSKI
  AUTORSKI PERFORMANCE/INSTALACJA​: DOMINIK SMUŻNY, STEFAN KORNACKI, DAGMARA POCHYŁA, HUBERT WIŃCZYK, KATARZYNA STĘPIEŃ,​ ​
  JUSTYNA KĄCKA, BOGNA MORAWSKA
  MUZYKA: KORTEZ, MAŁPA, ŁĄKI ŁAN, MARIUSZ LUBOMSKI, MAJA KLESZCZ I WOJTEK KRZAK
  WYSTĘPUJĄ: PAWEŁ TCHÓRZELSKI, RADOSŁAW SMUŻNY, JAN ŚWIERKOWSKI, ŁUKASZ IGNASIŃSKI,​ ​MATEUSZ KACZMAREK, KRYSTIAN WIECZYŃSKI, WOJCIECH KRAWCZUK, ​MACIEJ CEGŁOWSKI

  37 PPA

  Na mocy tajnego porozumienia najwyższych władz Instytutu B61 z komitetem organizacyjnym 37. PPA po raz pierwszy w historii Wrocławia otwarte zostaną dla publiczności laboratoria tajnej placówki badawczej zajmującej się badaniem kosmosu i jego składników. W związku z powyższym wdrożona zostanie instrukcja D7 kod niebieski, a transport uczestników odbędzie się pod ścisłym nadzorem pojazdem mechanicznym.

  Podczas wyprawy widzowie wyruszą w tajemniczą podróż do tajnych laboratoriów naukowych, aby przyjrzeć się kolejnym etapom życia gwiazd – od narodzin z chaosu Materii Międzygwiazdowej, przez spokojną drogę na Ciągu Głównym, aż po energetyczny wybuch Supernowej. Wszystkie udostępniane uczestnikom eksperymenty opierają się o francuską technologią chronometrażu gwiazdowego, polegającą na kompletnym rozdzieleniu światła i materii przy wykorzystaniu siatek wysoce dyfrakcyjnych. Nowatorskie rozwiązanie pozwala skrócić czas ekspozycji do niezbędnego minimum. Technika, która zostanie zaprezentowana wykorzystuje bowiem pojęcie slapsticku szerokopasmowego, które charakteryzuje się dużą ilością ruchu jednostajnego. Kolejne stadia Ewolucji Gwiazd początkowo mocno przerysowane, przeżywają groteskowo przygody, by finalnie utworzyć pełne emocji, dramatyczne suity.

  Trzon badań zespołu naukowego pod kierownictwem prof. Jospeha Brewstera stanowić będą m.in. nowatorskie eksperymenty z zakresu wstecznych scyntylacji Mgławicy Planetarnej i re:degeneracji Gwiazdy Neutronowej. Podczas gdy dla widzów spotkanie z profesorami niekoniecznie zmierzać będzie w granicy do zera, dla profesorów Instytutu B61– na co dzień zagłębionych w niszach ograniczanych przez wąskie specjalizacje – spotkanie z widzami będzie ostatnią szansą na kontakt z rzeczywistością, nim staną się anizotropowo i jednorodnie samotni. UWAGA! Ze względu na bezpieczeństwo pracowników naukowych jednostki obowiązuje całkowity zakaz publikacji jakichkolwiek informacji na temat umiejscowienia laboratorium.

  Zapraszamy na stronę Instytutu B61

  KIEROWNICTWO PRODUKCJI PPA: NATALIA SZLACHTOWICZ

  FOTO ŁUKASZ GIZA / PPA