PPA J.Bończyk 166_1

  Dyplom Mistrzowski dla Jacka Bończyka

  Kapituła Nagrody im. Aleksandra Bardiniego przyznała w tym roku Dyplom Mistrzowski JACKOWI BOŃCZYKOWI. 

  - Jacek Bończyk, laureat tego festiwalu i absolwent wrocławskiej PWST, jest wokalistą, aktorem, reżyserem, poetą, pedagogiem. Spełnia wszelkie kryteria najszerzej pojętego mistrzostwa w każdej z tych dziedzin. Artysta pracujący i z młodzieżą, i z wielkimi gwiazdami, niezwykle aktywny, przy czym – co chcielibyśmy podkreślić – zachowujący wielką skromność. Bardzo się cieszę, że od przyszłego roku będzie zasiadał w naszym gronie – powiedział Roman Kołakowski, przewodniczący Kapituły.

  Kapituła Nagrody im. Aleksandra Bardiniego zrzesza uznanych artystów, tworzących na pograniczu muzyki i słowa, teatru i piosenki. Corocznie przyznaje Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego, będący prestiżowym wyróżnieniem dla aktorów, wokalistów, autorów, kompozytorów, reżyserów i pedagogów zajmujących się piosenką aktorską.

  W ostatnich latach Dyplom Mistrzowski otrzymali: Agata Duda-Gracz, reżyserka, scenografka, autorka scenariuszy (2016), Mateusz Pospieszalski (2015), kompozytor, aranżer i muzyk (2015), Sambor Dudziński, aktor, multiinstrumentalista (2014), Piotr Dziubek, kompozytor, aranżer i muzyk (2013).

  Wrocław, 31 marca 2017 r.

  Na zdjęciu Jacek Bończyk w swoim recitalu “Resume z wątkiem kosmicznym” na 35. PPA w 2014 roku. Foto Marek Grotowski / PPA